2016 yılının sonu hızla yaklaşıyor. Son günlerini yaşadığımız 2016 yılını geride bırakmamıza çok az zaman kaldı.

Geride bırakacağımız 2016 yılında finansal planlarınızı harfiyen uygulamış olabilirsiniz. Yeni yıl yeni umutlar biliyorsunuz. Bu yıl geçen sene gerçekleştirdiğiniz hedeflerin üstüne kendinize yeni hedefler ekleyerek yolunuza devam edebilirsiniz. Finansal özgürlüğünüze kavuşmanızı sağlayacak bu yolda, işte sizi amacınıza ulaştıracak bir kaç tavsiye:

1. Hayalleriniz için çalışın

2017 yılında istediğiniz zenginliğe ulaşmak için hayallerinizin peşinden gitmeniz çok önemli. Gerçek anlamda para kazanmak istiyorsanız sevdiğiniz işi yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.


Sevdiğiniz işi yaparsanız hayatta başarılı olma şansınız her zaman daha fazla olacaktır. Çok para kazanmak esas amacınız olabilir; ama tutku ile yaklaşabileceğiniz bir işi yapmak sizi gerçek başarıya ulaştıracaktır.

2. Büyük düşünün ama küçük başlayın

Herkes bir an önce istediği başarıya ulaşmak ister. Gerçekler ise tamamen farklıdır. Başarıya ulaşmak yani zengin olmak için varmak istediğiniz hedefe küçük adımlarla ilerlemeniz daha sağlıklıdır.

Hedefiniz her zaman sizi motive etmek için var olacaktır. Belirlediğiniz hedefe ufak adımlarla ilerlemeniz, karşınıza çıkacak zorlukları daha kolay aşmanızı sağlayacaktır. Böylelikle başarı şansınız artacaktır.


3. Sağlığınıza Önem Verin

Zenginlikten bahsediyorduk, sağlık da nereden çıktı diyebilirsiniz. Sağlığınız yerinde olmadan zenginliğin bir anlamı olmayacağını da unutmamalısınız.

Belki de bankada tonlarca paranız olabilir ya da her istediğinize sahip olabilirsiniz. Bunlardan hiç biri sağlığınız olmadan bir işe yaramayacaktır. Bu yüzden sağlığınız en önemli zenginliğiniz olsun.

4. Kendinizi Geliştirin

Hedeflerinize ulaşırken sahip olmanız gereken yetkinlikler olabilir. Engelleri aşmak ya da bahaneleri ortadan kaldırmak için kendinizi öğrenmeye adayın. Böylelikle hayalinizdeki işe giden yolda kendinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.

Yorum Yap

Bu Yazıya Siz de Yorumunuzu Katın

Loading Facebook Comments ...