Yıllar yılı süren bekleyişin ardından 2016 yılında ülkemizde yayına başlayan Netflix, o günden bugüne popülerliğini her gün artırıyor. Özellikle akıllı televizyonlarda bulunan aplikasyonlar sayesinde kullanım kolaylığı sunan medya platformu bir çoğumuzun vazgeçilmezi halini aldı.

Bir çok dizi,film ve belgesele kolayca ulaşmamızı sağlayan Netflix üyeliği vaad ettkileri sayesinde kredi kartı ekstremizdeki yerini aldı.

Her ne kadar Netflix’e düşük bir ücret ödediğinizi düşünüyorsanız da, bu ücreti yıllık olarak hesapladığınızda hatırı sayılır bir maktara ulaşmaktadır.


Aşağıda sıraladığımız yöntemler sayesinde Netflix üyeliğinin kredi kartınıza getirdiği yükü bir nebze de olsa azaltabileceksiniz.

NetFlix’e Nasıl Daha Az Ödenir?

 

Netflix Hesabınızı Paylaşın

Tasarruf etmenin en kolay yolu hesabınızı aileniz veya arkadaşlarınız ile paylaşmaktır. Standart plan ile aynı anda iki ekranda izleme hakkına sahip olurken bu hesabını biriyle paylaştığınızda yarı ücret ile Netflix üyeliğine sahip olabilirsiniz. Böylelikle 27.99 TL olan ücreti ödemek yerine 13.99 TL ödeyerek tasarruf edebilirsiniz.

Ultra HD film izlemeyi seviyorsanız özel paketi tercih etmeniz gerekecektir. Bu paketin aylık ücreti ise 39.99 TL’dir. Aynı şekilde bu paketi de 4 kullanıcıya kadar birlikte izleme imkanınız vardır.
3 arkadaşınız ile aynı pakete abone olarak Standart paket fiyatına
Özel pakete sahip olabilirsiniz.


Netflix Üyeliniğinizi Kullanmadığınız Zaman Dondurun

Netflix üyeliğinizi kullanmadığınız durumlarda dondurabilirsiniz.
Ödeme süreniz sona erdiğinde faturalama işlemi durar ve siz yeniden etkinleştirene kadar kredi kartınıza herhangi bir ücret yansımaz.

Netflix bu özellikten vazgeçti ancak hala hesabınız dondurmanızı sağlayacak yollar mevcut.

Netflix üyeliğinizi dondurmak için onu iptal etmeniz ve yeniden etkinleştirmeniz gerekir. İptal etmek için Hesabım’a gidin ve Üyelik ve Faturalandırma altındaki Üyelik İptali düğmesini tıklayın. Yeniden etkinleştirmek için 10 ay içinde tekrar giriş yapın ve ödeme bilgilerinizi güncelleyin.

10 ay içinde geri geldiğiniz sürece, hesap bilgileriniz (profiller, geçmiş, vb.) kayıt altında olacaktır.

Hücresel Veri Kullanımından Tasarruf Edin

Netflix’i akıllı telefonunuzdan izliyorsanız telefon faturanızın sizi şaşkına uğratmaması için Netflix veri kullanımını da gözden geçirmeniz gerekebilir.

Netflix, bir saat için standart kalitede bir yayının 1 gigabaytlık bir veriyi kullanacağını ve HD kalitedeki bir yayının ise saatte 3 gigabaytlık bir data tüketeceğini söylüyor. Bu durum GSM planınıza bağlı olarak, yüksek faturalarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Neyse ki, Netflix, platformda kullanacağı veri miktarını azaltmak için oynatma ayarlarınızı değiştirmeyi kolaylaştırıyor. Bu ayarı cihazınızdaki Netflix uygulamasından yapabilirsiniz. Böylece yüksek faturalarla karşı karşıya kalma şansınızı düşürmüş olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Tasarruf Yaparak Para Biriktirme Yolları

İndir-İzle Özelliğini Kullanın

Netflix’in sunduğu bu özellik sayesinde akıllı telefon veya tabletinize sevdiğiniz film veya diziyi sonra izlemek için indirebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından seyahatler esnasında tercih edilen bu özellik sayesinde sevdiğiniz diziden geri kalmayacaksınız.

Bununla birlikte, içerikleri bir kere indirdikten sonra onları izlemek için bir internet bağlantınız olması gerekmez. Bu da telefon faturanızdan tasarruf etmenizi sağlar.

Yorum Yap

Write A Comment

Loading Facebook Comments ...