Kobiler için sıfır faizli KOSGEB 50.000 TL hibe kredi şartları açıklandı. Siz de işletmeniz için, çok uygun şartları sahip bu krediden yararlanarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu yazı ile kosgeb kredisi nasıl alınır sorusu ile ilgili tüm merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir ?

Krediye başvurmak için, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız, güncel Kobibeyannamenizin bulunması ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmeler arasında olmalısınız.

Yukarıda saydığım şartları taşımayan işletmeler bu krediden maalesef yararlanamayacaklar.


Henüz KOSGEB üyesi değilseniz, krediden faydalanmak için, KOSGEB üyesi olmayanların öncelikle KOSGEB’e üye olmaları, KOSGEB’e üye olmakla birlikte Kobi beyannameleri güncel olmayanların üyelik ya da beyanname güncelleme işlemlerini bir an önce tamamlamaları gerekmektedir.

Üyelik sırasında doldurduğunuz Kobibeyannamelerin belirli sürelerde yenilenmesi gerekmekte olup, KOSGEB üyesi iseniz şifrenizle KOSGEB sistemine giriş yaparak beyannamelerinizin güncel olup olmadığını görebilir veya ilgili KOSGEB Müdürlüğünden bilgi edinebilirsiniz.

Faiz Muafiyet Tutarı Ne kadar?

Program kapsamında işletme başına azami 50.000-TL tutarında kredi kullanabileceksiniz. Kullandığınız kredilerin 10.500-TL olan faiz tutarı KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Kullandığınız kredi tutarına göre peşin faiz tutarı kredi tutarınız doğrultusunda değişkenlik gösterecektir.


Ne kadar BSMV Ödeyeceksiniz?

KOSGEB tarafından ödenen peşin faiz tutarının BSMV’si peşin olarak sizden tahsil edilecektir. KOSGEB Kredilerinde uygulanan BSMV oranı %1’dir.

KOSGEB Kredisi Ödeme Planı

Kredi geri ödemelerini, ilk on iki ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde 36 ay vadeli yapabileceksiniz.

KOSGEB Kredisi Başvuru Yolları

2016 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli Kredi, faiz desteğinden yararlanmak için öncelikle KOSGEB’in internet sitesi üzerinde bulunan kayıt formunu doldurarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

KOSGEB Kredisi Son Başvuru Tarihi

“0” faizli kobi kredisinden yararlanmak için program başvuruları, 15.12.2016 saat 24:00 itibariyle başlayacak, 19.12.2016 saat 24:00 itibariyle de son bulacaktır. Başvurular 20.12.2016 tarihinde KOSGEB tarafından değerlendirilecek ve başvurusu olumlu bulunan 5.000 işletme belirlenecektir. Bankalar kredi başvurularını değerlendirmeye 21.12.2016 tarihi itibari ile başlayacaktır.

Yorum Yap

Write A Comment

Loading Facebook Comments ...