İnternetten nasıl para kazanacağınızı merak ettiğiniz için buradasınız diye düşünüyorum. Günümüzde özellikle akıllı telefonların ve sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle bilgiye daha kolay ulaşır olduk. Her an her yerde istediğimiz bilgiye rahatça ulaşabiliyoruz. Bu durum ise hayatımızda bir çok kolaylığı da beraberinde getirdi. İnternetten para kazanma konusu biraz da şuan yaşadığımız bu durumla alakalı, insanlara bu kadar kolay ulaşabiliyorken neden bu durumu fırsata dönüştürmek istemeyesiniz ?

Bu durumu günümüzde fırsata çevirmenin bir çok yolu bulunmakta, ben de sizler için ilham verici, eğitici hem de eğlendirici bir şekilde internetten kolay para kazanma yollarından bahsedeceğim:

1. Yeteneklerinizi Konuşturun

Yeteneğinizin ne olduğu önemli değil, yabancı dil mi öğretmek istiyorsunuz internet sayesinde insanlara kolayca erişebilirsiniz. Belki de bir enstrüman kullanıyorsunuz ve bu yeteneğinizi paraya dönüştürmek istiyorsunuz, neden olmasın ? Önemli olan yeteneklerinizin ne olduğunun farkına varmanız ve o yönde çalışmalara başlamanız.


2. Üretin ve Satın

Instagram’da kişiye özel butiklere çok denk gelmişsinizdir, bazıları takı tasarlarken, bazıları ise özel günlere özel envayi çeşit ürün yelpazesi sunuyor. Siz de üretebileceğiniz bir ürün üzerine yoğunlaşabilir, sürekli yaptığınız hobilerinizi nakite çevirebilirsiniz.

fotografciliktan-para-kazan

3.  Fotoğrafçılığınızı Nakite Çevirin

Hobi olarak fotoğrafçılık mı yapıyorsunuz ? Peki bu yeteneğinizi hiç nakite çevirmeyi düşündünüz mü ? Çektiğiniz fotoğrafları biraz daha detaylandırarak stok fotoğraf sitelerine ekleyebilirsiniz. Üyeliğinizi kabul edilirse her satılan fotoğrafınız başına ücret alabilirsiniz.

Nakite çevirebileceğiniz fotoğraflar için bir kaç tavsiye;


  • Kadrajınızı iyi ayarlayın
  • Fotoğrafları çekerken tripod kullanın
  • Mümkün olduğunca düşük ISO değeri ile çalışın.
  • Makineniz mümkünse DSLR olanlardan olsun.
  • Photoshop veya Lightroom kullanmayı öğrenin.

Bunları yerine getirdiğiniz taktirde çektiğiniz fotoğrafların kabul edilmesi daha da kolaylaşacaktır.

4. İçerik veya Makale Yazın

Dil bilginize güveniyor aynı zamanda etkili makale yazacağınızı düşünüyorsanız internette makale yazarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ise tabii ki insanlara ulaşabilmek! Bu konuda bionluk sitesi size yardımcı olabilir. İçerik veya makale yazdırmak isteyen insanlara bu vasıta ile ulaşabilirsiniz. İçerik yazarları günümüzde popüler olan internetten para kazanma yöntemlerindendir.

5. İhtiyacınız Olmayan Eşyaları Satın

Eskiden beri hayatımızda olan açık arttırma fikri internet ile birlikte online açık arttırma sitelerine ve uygulamalarına dönüştü. Hayatın içinden gelen bu basit uygulama sayesinde çok başarılı markalar ortaya çıktı. Siz de artık ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz eşyalarınızı, Gittigidiyor sitesinde ya da Letgo uygulaması vasıtası ile satabililir, kullanmadığınız eşyalarınızdan para kazanabilirsiniz.

blogtan-para-kazan

6. Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazarak para kazanma niyetinde iseniz, öncelikle hangi konuda yazacağınıza karar vermelisiniz. Blogunuzun konusunu netleştirdikten sonra, kendinize bir alan adı edinmelisiniz. Bu alan adını ister ücretsiz olan blogger, wordpress uzantılı blog sitelerinden, ister ücretli olarak alan adı ve barındırma hizmeti satın alarak edinebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim işlemleri tamamladıktan sonra temanızı seçin ve karar verdiğiniz konu üzerine sitenize içerikler girmeye başlayın. Bu içeriklerin tamamen sizin tarafınızdan üretilen içerikler olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sitenizin konusu ile ilgili başarılı bir seçim yaptıysanız bir süre sonra ziyaretçileriniz sayfanıza gelmeye başlayacaktır. Burada önemli olan ziyaretçilerinize fayda sağlayan içerikler sunmaya devam etmenizdir. Eğer bunu yapabilirseniz, blogunuzdan reklam yolu ile para kazanabilmeniz zor değildir.

7. Vlogger Olun

Youtube’da video yayınlayarak para kazanmak günümüzde iyice popülerlik kazanıyor. Youtube’da hesap oluşturarak insanlara ulaşabilir belirli bir kitleye eriştiğiniz zaman para kazanabilirsiniz. İşin püf noktası ise abone sayınızın ve izlenme sayınızın fazla olmasıdır. Bu sebeple hedef kitlenizi belirlemeli ve ilgilerini çekebilecek içerikler yayımlamalısınız.

İzlenme sayınızın her paylaştığınız video için  en az 1000 olması, kanalınızın günden güne popüler olması çok önemlidir. Bu kıstasları ulaştığınızı düşünüyorsanız Adsense hesabı oluşturarak Youtube ortağı olmak için başvurunuzu yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

8. Evinizi ya da Odanızı Kiralayın

Günden güne popüler olan bir yöntem daha, hem sosyalleşmek için hem de para kazanmak için kullanılıyor. Evinizin bir kısmını ya da kullanmadığınız evinizi Airbnb sitesi ziyaretçilerine kiralayarak para kazanmanız mümkün. Böylelikle kendinize ek gelir edinmiş olacaksınız.

9. Alan Adı Ticareti

Alan adı ticareti günümüzde bir çok kişi tarafından yapıldığı için bu alanda rekabet oldukça fazladır. Alan adı basit anlamı ile internet sitelerine girmek üzere kullandığınız adreslerdir. Alan adı satın almak için bir miktar sermaye ve yaratıcılığa ihtiyacınız var.

Alan adları alım satımı genellikle gelecekte oluşabilecek trendlere ön görebilen kişiler tarafından yapılmaktadır. Sizin de böyle bir fikriniz var ise, alan adınızı buradan temin edebilir ve fırsat doğduğu zaman alan adı satılan sitelerde satışa çıkabilirsiniz.

10. İnternet Sitesi Ticareti

Alan adı ticareti gibi, internet sitesi ticareti de özellikle son zamanlarda popülerlik kazanan internetten para kazanma yollarındandır.

İnternet sitesi ticareti yapmak için, öncelikle kendinize bir alan adı ediniyorsunuz ve sitenizi oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz sitenize artık hangi konuyu seçtiyseniz içeriklerinizi giriyorsunuz. Ne zaman ki sitenizden para kazanmaya başlıyorsunuz.

Sitenizin bir kaç ay boyunca aylık reklam gelirini takip edip, sitenizi Flippa‘da açık arttırmaya çıkarıyorsunuz. Böylelikle reklam gelirinden kazandığınız kazancın 10-15 katına sitenizi açık arttırmada satıyor ve bu döngüyü bu şekilde devam ettiriyorsunuz.

Bol kazançlar:)

Yorum Yap

Bu Yazıya Siz de Yorumunuzu Katın

Loading Facebook Comments ...