Seyahat etmeyi ve tatil yapmayı seviyorsanız mil kazandıran kredi kartları tam size göre. Uçuş puan biriktiren bu kartlar sayesinde tatil masraflarınızdan tasarruf  ederken bir yandan da harcamalarınızda avantaj sağlayarak bütçenize katkı sunacaktır.

Peki en avantajlı kredi kartı hangisi? En fazla mil puanı hangi kart ile kazanabilirsiniz ? En iyi mil kartı hangisi? Hangi kart otel, uçak ve yeme içme masraflarınızdan tasarruf etmenizi sağlar ?

Gelin bu sorularınızın cevaplarını birlikte bulalım.


En İyi Mil Kazandıran Kredi Kartları 2020

1. AdiosCard

Yapı Kredi Bankası- Adios Kredi Kartı

AdiosCard, Yapı Kredi Bankası tarafından çıkarılmış bir mil kazandıran kredi kartıdır. AdiosCard ile yaptığınız harcamalar karşılığında kazandığınız puanları seyahat harcamalarınızda kullanırken kat kat daha değerlidir. Yurt içi ve yurt dışı, uçak, otel, tur harcamalarınızı AdiosCard ile yaptığınızda puanlarınız belirlenen kat sayı oranı ile çarparak kullanabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, Adios kredi kartı sahibinin yurt dışı uçuşu için 1000 TL tutarında bir bilet almak istemesi halinde, bu bilet alışını yapabilmesi için 103.000 puana gereksinimi bulunmaktadır. 103.000 puanın günlük harcamalarda kullanılması durumunda bu puan karşılığı ise sadece 515 TL.’dir. Yani 515 TL değerindeki puanınızı  seyahat harcamanızda kullanmanız halinde, söz konusu puanın daha değerli kullandırılarak size 1000 TL değerinde uçak bileti alabilme imkanına sunulmaktadır.

Adios kart ile puanlarınızı değerlendirerek kullanım yapabileceğiniz gibi, dönemsel olarak yapılan farklı destinasyonlara özel kampanyaları da takip ederek avantaj elde edebilirsiniz. Güncel kampanyalara buradan ulaşabilirsiniz.


Adios kart en iyi mil puan biriktiren kredi kartlardandır. Adios kart, seyahatlerinizde tasarruf yapmanızı sağlayacak özelliklerinin yanı sıra, standart kredi kartları ile aynı özellikleri de barındırmaktadır.

2. Wings Card

Akbank- Wings Kredi Kartı

Wings, Akbank tarafından tüketicilere sunulan bir mil kartıdır. Wings Card ile, 1,5 TL alışverişiniz karşılığı 1 Mil puan kazanabilirsiniz. Yurt dışı harcamalarınız da ise bu oran 1,20’dir.

Sık sık seyahat edenlere özel Wings Card ile yaptığınız harcamalar size hem mil puan hem de chip para kazandırmaktadır. Ayrıca biriktirdiğiniz chip paraları dilerseniz uçuş puana dönüştürebilirsiniz.

Seyahat severlere özel bu özelliklerinin yanı sıra, tüm kredi kartları ile yaptığınız işlemleri  Wings Card ile  de yapabiliyorsunuz. Aynı Adios Kartta olduğu gibi bu kartta da özel kampanyalardan yararlanmanız mümkündür.

3. Maximiles

İş Bankası - Maximiles

Maximiles kredi kartı ile, diğer tüm mil  puan biriktiren kartlar gibi biriktirdiğiniz miller ile bedava uçak bileti alabilirsiniz.

Her 200 TL tutarındaki alışverişiniz karşılığında 1 Maximil biriktirebilir. Biriktirdiğiniz her 1 puan ise 1 TL olarak değerlendirerek, uçak bileti alabilirsiniz. Kısacası, 1000 TL tutarındaki uçak bileti için 1000 Maximil biriktirmeniz gerekmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklere ek  olarak, avans mil kullanımı yapabilir, bu millerinizi kat kat fazla değerli kullanabilirsiniz.

Uçuşlardan Kazanacağınız Mil Tutarları

Azami MaxiMil Tutarı

Yurtiçi Tek Yön

2 MaxiMil
Yurtiçi Gidiş-Dönüş

4 MaxiMil

Avrupa

8 MaxiMil

Amerika

14 MaxiMil

Afrika

20 MaxiMil

4. Miles and Smiles

Garanti Bankası - Shop&miles kredi kartı

Miles and Smiles, ülkemizde ilk olarak mil puan biriktirme avantajını sunan kartlardan biridir. Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları işbirliği ile çıkarılmıştır.

Miles and Smiles kartı ile kazandığınız mil puanları, sadece Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti alırken kullanabiliyorsunuz. Bu yönü ile diğer havayolları firmalarını tercih edememeniz açısından dezavantajı bulunmaktadır.

Diğer kartlarda olduğu gibi, Miles and Smiles kredi kartında da dönemsel ve sınırlı sayıda kişi için yapılan kampanyaları takip ederek avantaj sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:Kredi Kartı Harcama İtirazı Nasıl Yapılır?

5. Vakıfbank MilPlus Platinum Kart

Vakıfbank - MilPlus Kredi Kartı

Vakıfbank tarafından sunulan bu kartın, World özelliği bulunmaktadır. MilPlus kart ile yaptığınız harcamalarınız sonucunda biriken puanlarınız ile uçak bileti alabilir, otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Mil Plus kart ile kazandığınız puanlar ile uçak bileti alırken puanlarınız 3 ile çarpılmaktadır. Uçak bileti alımınızda herhangi bir havayolu kısıtlaması bulunmamaktadır.

Uçak bileti almak istiyorsunuz ama puanlarınız yeterli değilse, avans puan kullanımı yapabilirsiniz.

MilPlus kartınızı dilerseniz, otel ve tur harcamalarınızda da kullanabilir, kullanırken 2 kat değerli harcayabilirsiniz.

Mil veren kartlar arasında öne çıkan Milplus kart, yukarıda belirtilen tüm kartlarda olduğu gibi standart tüm kredi kartları özelliklerine sahiptir.

6. ParaFly Kredi Kartı

HalkBank - ParaFly Kredi Kartı

Halk Bankası’nın seyahat severlere özel hazırladığı Parafly kartı kullanarak uçak bileti ve seyahat harcamalarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Parafly kredi kartı ile yaptığınız harcamalar ile parafpara kazanıyorsunuz, her 1 parafparanın değeri ise 1 TL olarak uygulanmaktadır.

Parafpara’nızı harcarken seyahat edeceğiniz lokasyona göre puanlarınızı belirli katsayılara göre değerli kullanabilirsiniz.

Katsayılar

Yurt İçi Uçak

2 Kat Değerli

Yurt Dışı Uçak

2 Kat Değerli
Yurt İçi Konaklama

2 Kat Değerli

Yurt Dışı Konaklama

2 Kat Değerli
Cruise

3 Kat Değerli

Seyahat Tur Paketleri

3 Kat Değerli

Diğer kartlarda olduğu gibi avans puan kullanımı parafly kredi kartında da bulunmaktadır.

7. Pegasus Plus Kredi Kartı

Ing Bank - Pegasus Plus Kredi Kartı

IngBank ve Pegasus işbirliği ile hazırlanan bu kart, pegasus ile sık sık seyahat eden yolcular için güzel ayrıcalıklar sunmaktadır. Kart aidatı olmayan kredi kartında, Pegasus Havayolları ile gerçekleştirdiğiniz her uçuşun, toplam bilet tutarı üzerinden %2 oranında puan kazanırsınız.

Kazandığınız 1 Uçuş puanının değeri ise 1 TL’dir. Bu uçuş puanları FlyPgs vasıtası ile yaptığınız bilet alımlarında kullanabilirsiniz. Son güncelleme ile birlikte Pegasus, bol bol puan kazanarak bedava uçak bileti almanıza olanak sağlıyor. Siz de Pegasus Plus kredi kartını kullanarak harcamalarınızdan Bol Bol puan kazanabilir ve bu puanlarınızı bedava bilet alımında kullanabilirsiniz.

Uçak bileti alırken sağladığı avantajlara ek olarak, Pegasus Plus kredi kartı diğer tüm standart kredi kartı özelliklerini sağlamaktadır.

8. Shop&FlyKredi Kartı

“Uçmak ne kolay” sloganıyla piyasadaki en yeni ve avantajlı kredi kartı olma özelliği taşıyan Shop&Fly kredi kartı, her 1 TL’lik alışverişinize en az 1 mil veren Shop and Fly kredi kartının avantajları arasında diğer kartlarda da olduğu gibi dilediğiniz havayoluyla uçak bileti almak var. Shop&Fly Platinum kartıyla yaptığınız yurt dışı, seyahat, eğlence ve yeme-içme harcamalarınızda 1 TL’ye 1,25 mil kazanabilirsiniz. Ayrıca, Shop&Fly Platinum American Express gibi ayrıcalıklı kredi kartı ile 1 TL’lik alışverişinize 1,5 TL mil biriktirme şansına sahipsiniz. Son olarak, Shop & Fly kredi kartı ile 1 liralık alışverişiniz 100 mil sayılıyor. Yani 1000 TL değerindeki bir uçak bileti için 100000 mil kullanmış oluyorsunuz.

Sonuç olarak;

Kredi kartı harcamalarınızı yukarıdaki kartlardan biri ile yaparak, seyahat harcamalarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz. Size en uygun kartı seçerek, o kartın avantajlarından mümkün olduğunca faydalanmanızı öneririm. Özellikle sık sık seyahat ediyorsanız, bahsi geçen kartlar sayesinde ciddi miktarda avantaj sağlayabilirsiniz.

Sağladıkları mil avantajları dışında, kartların dönemsel yaptıkları kampanyaları takip ederek çok iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Böylelikle hem seyahat edebilir aynı zamanda harcamalarınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda bahsi geçen kampanya ve puan bilgileri bankaların internet sitelerinden alınmıştır. Bu yazıyı okuduğunuz tarihe göre tutarlar değişiklik gösterebilir.

Yorum Yap

Write A Comment

Loading Facebook Comments ...