BDDK tarafının çıkarılan yeni kanuna göre bankalara aidatsız kredi kartı hazırlamak ve sunma zorunluluğu getirildi.

Bu sebeple her bankanın yıllık kart ücreti ödemek istemeyen müşterileri için aidatsız kredi kartı sunmaları gerekiyor. Bazı bankalarda kartların özelikleri aidatlı standart kartlara göre aynı iken bazı bankalarda ise aidatsız kartların kampanya, taksit sayısı gibi özelliklerinde kısıtlamaya gidilerek tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır.

Peki kart aidatı olmayan kredi kartları hangileridir ?

1. Akbank – Free Kart

Akbank tarafından çıkarılan Free kredi kartı, kart aidatının olmamasının yanında taksit imkanı sunan, chip para biriktirilebilen bir kredi kartıdır.  Akbank Free kart ile eğer ekstra kampanyalara katılmak isterseniz sms yolu ile başvuru yapabiliyorsunuz. Ek özelliklerden yararlanmak istediğiniz içinayrı bir ücretlendirmeye tabi tutuluyorsunuz. Ancak ekstra kampanyalardan faydalanmak istemezseniz sizden herhangi bir ücret alınmıyor.


2. Yapı Kredi – World Eko Kart

World Eko Kart ile World üye işyerlerinde taksit imkanından faydalanabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu kart ile World puan da biriktirebilirsiniz. Temassız özelliği sayesinde 50 TL tutara kadar olan alışverişlerinizi temassız ödeyebilirsiniz. Bu özelliklere ek olarak kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı unutma derdine son verebilir, taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

3. Vakıfbank – World Tercih Kart

Vakıfbank’ın tüketicilere sunduğu kart aidatsız olan kartı Tercih Kart ile World üye işyerlerinde taksit ve puan kazanma özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz. Herhangi bir ücret ödemeden yararlandığınız bu özelliklerin dışında, ek taksit ve ödeme erteleme gibi özelliklerden faydalanmak için ek ücret ödemeniz gerekmektedir.

4. Garanti Bankası – Flexi Kart

Flexi kart hem kart aidatı ücreti alınmıyor hem de taksit özelliği sunuluyor. Buna ek olarak, harcamalarınıza göre puan, ekstra kampanyalar gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bonus üye işyerlerinden ise ekstra puanlar kazanabilirsiniz. Standart özelliklerinin yanı sıra ekstra kampanyalardan yararlanmak isterseniz ek ücrete ödeyebilirsiniz.


5. HSBC – Konsept Kart

HSBC Konsept kredi kartından yıllık kart aidatı alınmıyor. Bu kartta aynı zamanda Advantage NakitPuan kazanımı yapabilir ve de alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Artı taksit gibi Advantage NakitPuan kampanyalarından faydalanmak isterseniz, seçtiğiniz kampanya için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.

6. Finansbank – Fix Card

Fix Card, kart aidatı olmadan yurtiçi ve yurtdışında hızlı alışveriş keyfi sunar. Hayatınıza hız katmasının sebebi ise temassız kullanım özelliği sağlamasıdır. Temassız özelliği olan kart ile aynı özelliğe sahip pos cihazlarında temassız özelliğinden faydalanabilirsiniz. Fix Card ile taksitli nakit avans ve  alışveriş yapabilme ayrıcalıklarından da yararlanabilirsiniz. Yapacağınız harcamalarda Parapuan kazanarak bedava alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

7. İş Bankası – Maximum Aidatsız Kart

İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi kartı ile üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerden puan kazanıp taksit imkanlarından da faydalanabiliyorsunuz. Ancak üye iş yerleri dışında puan, ilave taksit, indirim kampanyaları, müze kart özelliği gibi çok bilinen özelliklerinden maalesef faydalanamıyorsunuz.

8. OdeaBank – Bank’o Card

Odea Bank tarafından peşin alışverişlerinizde ve taksitli alışverişlerinizde kullanabileceğiniz Bank’O Card, bu özelliklerine ek olarak nakit ihtiyaçlarınıza nakit avans uygulaması ile cevap verir, taksitli nakit avans ürünü ile de nakit ihtiyaçlarınızı taksitlendirmenizi sağlar. Bank’O Card’ın erteleme özelliğinden ve sürpriz kampanyalarından sevdikleriniz de yararlansın istiyorsanız ek kart talep edebilirsiniz

9. Ing Bank – Pegasus Plus Kart

ING’nin, Bonus avantajlarından yararlanmanızı sağlayan Pegasus Plus Kart’tan yıllık aidat ücreti alınmamaktadır. Yapacağınız tüm harcamalarda %1 UçuşPuan kazandırırken, Pegasus Havayolları ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarda ise %2 Uçuş puan kazanma olanağı sunmaktadır. Ayrıca Pegasus Plus ayrıcalıkları ile taksitli alışverişlerinizde de kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Write A Comment

Loading Facebook Comments ...